18-03-19
Czersk. Mistrzostwa Województwa w Halowej Piłce Nożnej Szkół Specjalnych
W TYM ROKU SREBRO

Drużyna Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku nie obroniła  tytułu mistrza województwa pomorskiego w halowej piłce nożnej.

W mistrzostwach, które odbyły się 14.03.2019r. na Hali Sportowej im. R. Bruskiego w Czersku uczestniczyło sześć najlepszych drużyn, wyłonionych w rozgrywkach rejonowych. Reprezentowali oni szkoły z Wejherowa, Lęborka, Barcic, Chojnic, Człuchowa i gospodarzy turnieju Czerska.

VI Chojnice

Wybrano również najlepszego bramkarza, został nim zawodnik z Wejherowa Kamil Busz. Najlepszym zawodnikiem uznano Damiana Falkowskiego z Człuchowa, królem strzelców został, strzelec 7 bramek, Kacper Kaniuk z Barcic. Zawodnicy ci otrzymali nagrody indywidualne, dyplomy i tematyczne statuetki. Wszystkie  zespoły otrzymały puchary i dyplomy i piłki. Pierwsze trzy , medale i nagrody rzeczowe. Nagrody, puchary i medale ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostę Chojnickiego i Burmistrza Czerska.

Skład czerskiej drużyny:
Mateusz Turzyński (bramkarz), Jakub Miszczak, , Damian Górski, Jan Janikowski, Rafał Schmidt, Dawid Gradowski, Kukliński Marcel

Trenerem i opiekunem drużyny jest Jarosław Fidurski.