20-02-18
Czersk. Dziewczęta poznały uczestników warsztatów
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czersku

W piątek 16 lutego dzięki uprzejmości pani Renaty Breszki grupa 15 uczennic z kl. II C pedagogiczno-psychologicznej  czerskiego LO poznała funkcjonowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czersku. Z placówką oraz pracą terapeutów licealistki zapoznała pani Małgorzata Szarafin – terapeutka grupy uczestników WTZ z pracowni stolarskiej, która odpowiadała na pytania i z dużym zaangażowaniem omawiała współpracę całej społeczności WTZ.

Następnie dziewczęta poznały uczestników warsztatów i ich codzienne zajęcia w poszczególnych pracowniach, tj. plastycznej, krawiecko-rękodzielniczej, gospodarstwa domowego, stolarskiej, ekologiczno-turystycznej, artystyczno-teatralnej. Na koniec była okazja do refleksji, dyskusji , przemyśleń  oraz możliwości pracy w WTZ w ramach wolontariatu, a być może w przyszłości pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czersku, jak powiedziała z dużą empatią jedna z pań terapeutek, to dla uczestników SZKOŁA, PRACA, CIEPŁY DOM.

mat. LO Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.