23-09-19
Czersk. Zuzanna Polaszek rysuje prawie od zawsze
Wernisaż wystawy pt. „Biegnąc za marzeniami”

W sobotni wieczór 21 września 2019 roku w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku odbył się wernisaż otwierający wystawę pt. „Biegnąc za marzeniami” - Zuzanny Polaszek. Rocznik 2003, mieszka w Krzyżu. Szkołę Podstawową również ukończyła w tej pięknej i malowniczej miejscowości. Do gimnazjum uczęszczała w Rytlu. Rysuje prawie od zawsze.

Obecna wystawa jest zróżnicowana tematycznie. Do najczęściej stosowanych przez nią technik należy akryl i farby olejne, sporadycznie ołówek i węgiel rysunkowy. Próbuje też eksperymentować z technikami mieszanymi i własnymi. Maluje na ogół krajobrazy oraz martwą naturę. Brała udział w licznych konkursach plastycznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając nagrody i wyróżnienia. W konkursie organizowanym przez Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy otrzymała legitymację szkolną.

Wernisaż otworzyła Dyrektor Ośrodka Kultury w Czersku Pani Emilia Rekowska w ciepłych słowach witając artystkę i zgromadzonych gości. Na wszystkich przybyłych gości czekał poczęstunek przygotowany przez samą Zuzię oraz jej rodzinę. Nie zabrakło oklasków, kwiatów oraz miłych słów. Centrum Informacji Turystycznej oraz Ośrodek Kultury w Czersku gratulują i życzą kolejnych sukcesów! Wszystkim zgromadzonym serdecznie dziękujemy za przybycie. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz.8:30 – 16:30 w Centrum Informacji Turystycznej (z wyłączeniem spotkań, które odbywają się na sali).

Mat. Centrum Informacji Turystycznej

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.