7-12-18
Czersk. Podajemy wysokości wynagrodzeń włodarza i jego zastępcy
Wiceburmistrz zarabia więcej od burmistrza Czerska

Radni ustali wynagrodzenie burmistrza Czerska. Przemysław Biesek – Talewski (na zdjęciu) będzie otrzymywał co miesiąc pensję w wysokości 10 620 zł, czyli na tym samym poziomie co poprzednia włodarz.  

Wiadomo również ile wyniesie uposażenie wiceburmistrz Bogumiły Ropińskiej z tytułu zatrudnienia w czerskim magistracie. Co ciekawe zastępca włodarza Czerska będzie zarabiała więcej od swojego szefa czyli Przemysława Bieska – Talewskiego, który ustalił jej pobory miesięczne na poziomie 11 000 zł.

Burmistrz wyjaśnia, że wynagrodzenie, które zaproponował Bogumile Ropińskiej (na zdjęciu) jest adekwatne do zakresu jej obowiązków i zaangażowania, którym trzeba się wykazać na tym stanowisku.  Zaznacza, że będzie miał tylko jednego zastępcę. Włodarz przypomina, iż wynagrodzenie prezydentów, burmistrzów i wójtów zostało w bieżącym roku ograniczone odgórnie przez stosowne przepisy.   

Wynagrodzenie obecnej wiceburmistrz (11 000 zł) jest wyższe o prawie 750 zł od wypłacanego jej poprzednikom, którzy otrzymywali miesięcznie po ok. 10 250 zł.   

Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.