30-10-18
Czersk. 10 i 11 listopada – zaproszenie
Wielki Koncert Patriotyczny w Czersku

"Niepodległa" to cykl uroczystości Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizowanych we współpracy przez Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko...", Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II,  Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy oraz Ośrodek Kultury w Łęgu. Uroczystości w naszym mieście objęła swym patronatem Burmistrz Czerska - Jolanta Fierek.

Przez dwa dni 10 i 11 listopada mieszkańcy Czerska będą mogli uczestniczyć w uroczystych obchodach Święta Niepodległości, które zostały wpisane do ogólnopolskiego cyklu uroczystości "Niepodległa" nad którymi patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszego dnia, tj. 10 listopada o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na spektakl zorganizowany przez "Brzechwolandię" - "Legenda o Jeziorze Wdzydzkim". Wystąpią w nim mali aktorzy z Przedszkola nr 2 wraz ze swoimi opiekunami.

Spektakl jak i wszystkie pozostałe uroczystości przygotowywany jest z tak wielkim rozmachem że jedynym miejscem gdzie może być wystawiony jest Hala Sportowa im. Romana Bruskiego w Czersku i tam właśnie zapraszamy wszystkich Państwa.

Tego samego dnia o 17.30 zapraszamy na uroczysty Wielki Koncert Patriotyczny - "NIEPODLEGŁA". W ramach tej uroczystości zostaną wręczone odznaczenia Krajowego Związku Piłsudczyków, a po wręczeniu nastąpi właściwy koncert podczas którego będziemy mogli "zanurzyć" wspomnienia w znane pieśni patriotyczne. Wykonawcami koncertu będą laureaci Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" jak i zaproszeni goście.

Drugiego dnia tj. 11 listopada o godz. 18.00, organizatorzy zapraszają Państwa na widowisko "A to historia" który przygotowuje od wielu miesięcy młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku wraz z młodzieżą Grupy teatralnej M.

Spektakl "A to historia" wraz ze scenariuszem został udostępniony organizatorom dzięki uprzejmości Dyrektor Warsztatów Teatralnych z Chicago - Agacie Paleczny.

Widowisko "A to historia" ubrane w kolorową oprawę świateł i wspaniałą muzykę to historia Państwa Polskiego od jego początków do chwili obecnej. ... To trzeba po prostu zobaczyć. Zapraszamy.

Zainteresowanych dodatkowymi informacjami odsyłamy na stronę ogólnopolskich Obchodów Odzyskania Niepodległości - NIEPODLEGŁA.

Stowarzyszenie "Grupa M - możesz wszystko..." 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.