10-04-20
Czersk. Terminy, transmisje na żywo
Wielki Piątek. WIGILIA PASCHALNA  W SOBOTĘ
transmisje Mszy Świętych - link do kamery - poniżej


Link do kamery zainstalowanej w czerskim kościele
– kliknij w link, później w trójkąt uruchamiający transmisję NA ŻYWO:

https://stream360.pl/v/CzerskParafia/kam.htmlGrób Pański w czerskim kościele (10.04).

CZERSK:
Wielki Piątek jest pamiątką Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od godz. 10.00 do 11.00 oraz 15.00 – 16.00 słuchamy spowiedzi świętej.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O godz. 17.00 odbędzie się LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego . Zgodnie z tegorocznymi przepisami w Wielki Piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy., aczkolwiek kościół przez cały dzień będzie otwarty. Nie będzie też Drogi Krzyżowej ulicami miasta, a jedynie o godz. 15.30 w kościele (bez udziału wiernych), którą będzie można śledzić w mediach.
Kościół będzie otwarty do godz. 21.00.

Wielka Sobota – kościół zostanie otwarty o godz. 8.00. Z zachowaniem przepisów będzie można adorować Pana Jezusa w Grobie, ale nie wolno całować krzyża. Cześć krzyżowi oddajemy przez ukłon lub przyklęknięcie. W tym roku nie będzie święcenia pokarmów, ale zachęcamy, aby w podczas śniadania wielkanocnego modlitwę przed posiłkiem odmówiła głowa rodziny. Główne nabożeństwo Wielkiej Soboty, czyli WIGILIA PASCHALNA, rozpocznie się o godz. 21.00. W tym roku nie będzie ogniska na zewnątrz, a jedynie symboliczne w prezbiterium. Nie będzie też procesji rezurekcyjnej, a po Mszy św. kapłan wyjdzie na zewnątrz kościoła i pobłogosławi Najśw. Sakramentem miasto i parafię. Od godz. 10.00 do 11.00 oraz 15.00 – 16.00 słuchamy spowiedzi świętej i jest możliwość udzielenia Komunii św. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W wielką Sobotę nie obowiązuje post, ale zaleca się go jako przygotowanie do posiłku wielkanocnego i ofiarę przebłagalną o ustąpienie epidemii.

W Święta Wielkanocne Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.

Parafia Czersk

Link do kamery zainstalowanej w czerskim kościele
– kliknij w link, później w trójkąt uruchamiający transmisję NA ŻYWO:

https://stream360.pl/v/CzerskParafia/kam.html
 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.