28-03-18
Gm. Czersk. Pierwszy dzień wiosny rozpoczął się... Mszą Świętą
WIOSENNISKO  2018 W ZSP W MALACHINIE

W pierwszy dzień  wiosny w sali sportowej w ZSP w Malachinie odbyła się już po raz 7 impreza „WIOSENNISKO", przygotowana przez uczniów klasy 1TEI oraz ich wychowawczynię i jednocześnie opiekunkę samorządu uczniowskiego p. Iwonę Chmielewską.


Pierwszy dzień wiosny rozpoczął się... Mszą Świętą, kończącą trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne, które po raz pierwszy odbywały się w szkole! Frekwencja i skupione uczestnictwo młodzieży i pracowników ZSP, dało odpowiedź na pytanie czy warto organizować Rekolekcje w szkole.

A „Wiosennisko” tak jak i w latach poprzednich miało na celu zachęcenie uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy dla uczczenia pierwszego dnia wiosny.

Przed rozpoczęciem zabawy dyrektor szkoły zaapelowała do uczniów o oddawanie krwi w 37 szkolnej akcji krwiodawstwa, pogratulowała klasie 1C zajęcia 1 miejsca i pucharu w szkolnym futsalu chłopców.

."WIOSENNISKO" poprowadzili: Katarzyna Pastwa i Patryk Śpica . Jury w składzie Iwona Nakielska, Gabriela Wrycza i Bartosz Jabłonecki oceniło  wiosenne plakaty, przygotowane przez klasy biorące udział w Wiosennisku, wiosenne przebranie wychowawcy, zrobienie MARZANNY,  klasowy wiosenny okrzyk, klasowy taniec ( tu należy wyróżnić brawurowe wykonanie belgijki przez klasę 2TEI)  i wiosenną piosenkę, a także konkurencje „sprawnościowe”, np. obieranie warzyw i owoców na czas, rzut piłką do kosza itp.

 Wszystkie drużyny klasowe były bardzo dobrze przygotowane do Wiosenniska, jednakże na szczególne wyróżnienie zasłużyły i dały powód do dumy swoim wychowawcom ( p. Renacie Jaworskiej, p. Marcinowi Czapiewskiemu i p. Magdalenie Kucharskiej) klasy:3TEI, 2TEI i 2B - w nagrodę  będą mogły skorzystać z jednego dnia bez pytania i sprawdzianów.

Oprawę muzyczną zapewnili Mateusz Narloch i Bartosz Kukowski.

Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w Malachinie
Zdjęcia wykonane przez Sonię Adler z kl. 1TEI.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.