30-03-19
Gm. Czersk. Wyniki konkursów
Wiosna również zagościła w Gotelpiu 

Razem powitajmy wiosnę! To hasło tegorocznych obchodów I Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Gotelpiu. Wszystko zaczęło się 21 marca, tuż po drugiej godzinie lekcyjnej. Wówczas to rozpoczął się szkolny „Talent show”, w którym każdy mógł pochwalić się swoimi zdolnościami.

Na scenie mogliśmy usłyszeć wspaniałe głosy przyszłych wokalistów z klasy „O” i czwartej oraz zobaczyć grę aktorów z klas młodszych. Gesty, mimika, piękne stroje, a przede wszystkim właściwa intonacja wygłaszanego tekstu, wszystko to spowodowało, że widzowie oniemieli z zachwytu, a potem nagrodzili występujących głośnymi brawami. Następnie publiczność z zainteresowaniem śledziła zmagania szóstoklasistów z magią. Było to takie swojskie czary -  mary. Sztuczki magiczne zachwyciły do tego stopnia, że każdy chciał poznać sposób ich wykonania, ale „magicy” nie zdradzili swych tajemnic. Tematykę wiosenną poruszały również zagadki przygotowane przez siódmoklasistów. Tu logicznym myśleniem wykazali się przede wszystkim uczniowie klas młodszych, odpowiadając na każde pytanie. Jednak najgłośniejsze brawa i największy zachwyt wywołali tancerze z klasy piątej i ósmej. „Czekolada” i „belgijka” w ich wykonaniu sprawiły, że każdy miał ochotę radośnie zatańczyć.

Podczas obchodów święta wiosny rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod tytułem: „Zwiastuny wiosny”. Tu wyróżnione zostały prace następujących osób:

- Klasa „0” – Zofia Chmielewska, Maja Dulska, Aleksandra Leper, Aniela Pastwa, Dominika Słomińska,

- Klasy I – III  Maja Węsierska i Alex Hippler

Uczniowie klas starszych mogli wykazać się pomysłowością i przystąpić do konkursu literackiego: „Przepis na wiosenny uśmiech”. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło i nagrodziło te najciekawsze.  Autorkami  najlepszych przepisów okazały się:

- Emilia Słomińska, Agnieszka Chabowska z klasy VIII,

- Kinga Lewandowska i Oliwia Słomińska z klasy VII,

- Maja Leper oraz Paulina Peplińska z klasy VI,

- Anna Sabiniarz i Karolina Spychalska z klasy V.

Po tych emocjach przyszedł czas na pierwszy wiosenny spacer. W dobrych humorach, w kolorowych strojach i ze śpiewem na ustach  ruszyliśmy polną dróżką przed siebie.

Opracowała: EP

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.