15-02-19
Czersk. Przebudowa ul. Tucholskiej
Wizyta Wicemarszałka Ryszarda Świlskiego.
Rozmowy o drodze wojewódzkiej nr 237


W dniu 12 lutego w Urzędzie Miejskim w Czersku gościł Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. Była to jego pierwsza wizyta w okresie jego pracy w Zarządzie Województwa, czyli od 2010 roku. W spotkaniu ze strony Gminy Czersk uczestniczyli burmistrz Przemysław Biesek-Talewski, wiceburmistrz Bogumiła Ropińska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Przytarski. Rozmowa dotyczyła przebudowy drogi wojewódzkiej nr 237.

Burmistrz Przemysław Biesek-Talewski zaproponował wspólną realizację, przez Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Gminę Czersk, I etapu inwestycji. Zdaniem przedstawicieli Gminy w pierwszej kolejności powinna nastąpić przebudowa ul. Tucholskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Starego Urzędu do końca terenu zabudowanego oraz ewentualna wymiana warstwy ścieralnej na pozostałym odcinku ul. Tucholskiej, przebudowanym kilkanaście lat temu. Koszt tego zadania szacowany jest na około 8 milionów zł, a proponowany okres realizacji to lata 2020 - 2021. Gmina Czersk wniosłaby swój wkład finansowy udzielając pomocy finansowej Samorządowi Województwa na realizację zadania. Jego wysokość zostanie ustalona podczas negocjacji.

Pismo w sprawie wspólnej realizacji I etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 237 zostało wysłane do Zarządu Województwa Pomorskiego.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.