15-10-18
Czersk. Radni zdecydują
Wkrótce bez dziurawych ramp w czerskim skateparku?

Wracamy do tematu fatalnego stanu skateparku. Przypomnijmy, po osobistej interwencji chłopców korzystających z obiektu zlokalizowanego w Parku Borowiackim w Czersku, sprawą zainteresowały się lokalne władze. Chłopcy przekazali w czerskim magistracie informację o dziurawych rampach i ubytkach w barierkach ochronnych (zobacz).

Po ostatnim wypadku (zobacz artykuł) dyrektor AZK zamknął obiekt (tutaj). Uzupełniono barierki, jednak Administracja Zasobów Komunalnych  nie miała funduszy na większą naprawę (nakładki na rampy), której koszt szacowano na ok. 30 tys. zł.

Jest jednak światełko w tunelu. Burmistrz zaproponowała zmiany w uchwale budżetowej tegorocznego budżetu (przesunięcie środków - 30 tys. zł - na remont skateparku) – zmiany będą rozpatrywane w piątek (19.10) na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Czersku. Jeśli radni zgodzą się na propozycję, to nowe najazdy na rampy będą mogły zostać wymienione w ciągu najbliższych tygodni.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.