9-10-19
Gm. Czersk. Gmina Czersk otrzymała prawie 3,7 mln zł z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej
Wojewoda wizytował modernizowane drogi

We wtorek Przemysław Biesek-Talewski Burmistrz Czerska pokazywał Wojewodzie Pomorskiemu stan prac na drogach, na które rządowe dofinansowanie otrzymała gmina Czersk. Towarzyszył im poseł Aleksander Mrówczyński.

Trwają prace na drogach zniszczonych przez nawałnicę w 2017 roku. Między innymi na odcinku z Zapędowa do Nadolnej Karczmy. We wtorek drogi wizytowali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i poseł Aleksander Mrówczyński. Postęp prac pokazywał im burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Przypominamy, że gmina Czersk otrzymała prawie 3,7 mln zł z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Pieniądze są przeznaczone głównie na naprawy dróg w sołectwach, które najbardziej dotknęła nawałnica i jej skutki. Cześć kwoty wydzielona jest na naprawę remizy w Odrach i na prace na stadionie w Rytlu.

We wtorek wojewoda udał się też na miejsce upamiętniające nawałnicę w 2017 roku.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.