15-03-18
Powiat chojnicki. O
boje radni są lekarzami, którzy świadczyli indywidualne praktyki lekarskie
Wojewoda wygasi dwoje radnych

6 lutego wojewoda pomorski wezwał radę powiatu chojnickiego do wygaszenia mandatu dwójki radnych powiatowych – lekarzy Małgorzaty Kaczmarek i Tomasza Pajdaka. Radni powiatowi mieli na to miesiąc, ale tematu nie podjęli.


Decyzja może być tylko jedna – wojewoda wygasi oba mandaty zarządzeniem zastępczym. Na zdjęciu Tomasz Pajdak.   |  fot. (olo)

Zdaniem wojewody oboje radni – Małgorzata Kaczmarek i Tomasz Pajdak - naruszyli ustawę o samorządzie, prowadząc działalność na mieniu powiatu. Przypomnijmy, oboje radni są lekarzami, którzy świadczyli indywidualne praktyki lekarskie w powiatowym szpitalu w Chojnicach. Kaczmarek przez trzy miesiące na przełomie 2016 i 2017 roku, Pajdak od 2014 roku.

- Nie widzę tego projektu uchwały w planie obrad rady i czy pan przewodniczący podjął decyzję o nieprzygotowywaniu tego projektu sam czy z grupą radnych i jaką odpowiedź chce pan udzielić wojewodzie w tej sprawie ? – zapytała przewodniczącego rady powiatu Roberta Skórczewskiego radna Mirosława Dalecka.

- Tryb mojego postępowania jest uzgodniony z zainteresowanymi stronami. Czekamy na rozstrzygnięcie pana wojewody. Nasze stanowisko już wyraziliśmy na poprzednich sesjach i nie chciałbym do tego wracać – odpowiedział przewodniczący Robert Skórczewski.

(olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.