14-09-20
Czersk. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – Bydgoszcz 2020
Wrócili z medalami

W dniach 11-13.09.2020r.  na stadionie Zawiszy w Bydgoszcz uczniowie
zawodnicy Międzyszkolnego  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem” w Czersku , uczestniczyli w XXVII Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletce Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Ich występ okazał się bardzo udany.

W kolejnym swoim występie na zawodach tej rangi Emilia Pestka w skoku w dal zajęła I miejsce, tym samym obroniła tytuł mistrzyni Polski z przed roku. W biegu na 800 m wywalczyła srebro. W sztafecie 4x100m, wraz z koleżankami z reprezentacji województwa zdobyła złoto.

Swoje kolejne medale na mistrzostwach Polski w LA wywalczył również Mateusz Rekowski – srebrny w skoku w dal, brązowy w biegu na 400m i złoty w sztafecie 4x100m. Jego klubowy kolega, Krystian Lewandowski również wrócił z mistrzostw z medalami – złotym za bieg na 110m ppł. i brązowym za skok w dal.

Cała  reprezentacja województwa pomorskiego zdobyła 22 medale (13 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe). W Mistrzostwach Polski wystąpiło 12 reprezentacji wojewódzkich.