4-04-20
Powiat chojnicki. Wspólne patrole również w Czersku – zdjęcia
W powiecie chojnickim zwiększona liczba
patroli policji, które wspiera Wojsko Obrony
Terytorialnej i Straż Miejska

W powiecie chojnickim można zauważyć znikomą ilość osób poruszających się po ulicach miast i wsi. To dobrze! Przemieszczajmy się tylko tam, gdzie jest to niezbędne. Policjanci cały czas kontrolują i informują o nowych obostrzeniach. Pomagają nam w tym też Wojsko Obrony Terytorialnej oraz Straż Miejska.

Na ulicach powiatu chojnickiego w ostatnich kilkunastu dniach pojawia się coraz więcej patroli. Nie tylko zmotoryzowanych ale też pieszych. Wspomaga nas Straż Miejska, a także Wojsko Obrony Terytorialnej. Patrole z przedstawicielami innych służb mundurowych można już spotkać na ulicach Czerska i Chojnic. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. Zadaniem funkcjonariuszy jest przede wszystkim egzekwowanie obowiązujących obostrzeń, a także reagowanie na zgłoszenia mieszkańców. Na ulicach miast i wsi mundurowi poprzez megafony policyjnych radiowozów informują mieszkańców jak zachować się podczas zakupów, a także proszę o pozostanie w domach.

Dodatkowymi zadaniami dla służb są kontrole dotyczące prawidłowego przemieszczania się osób i pojazdów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii. Wszystko to ma istotne znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w związku z wprowadzeniem  dodatkowych ograniczeń. Policjanci każdego dnia od wejścia nowych przepisów sprawdzają osoby, które są objęte kwarantanną, czy znajdują się w miejscu, gdzie powinny odbywać czas izolacji.

Chodzi o to, aby mieszkańcy czuli się jeszcze bardziej bezpiecznie mogąc liczyć na szybką pomoc ze strony służb, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszystkie formacje bardzo cenią sobie tę współpracę ze względu na możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń.

Przypominamy wszystkim, że osoby, które łamią kwarantannę czy nie przestrzegają obowiązujących przepisów musza się liczyć z tym, że zostaną ukarane.  Nie ignorujmy nowy zasad bezpieczeństwa. W końcu chodzi o nasze zdrowie i życie!

KPP Chojnice

Wspólne patrole są również w Czersku – zdjęcia z piątku (3.04) - poniżej:

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.