14-11-18
Gm. Czersk. 39 miejsce na liście
Wstępna lista rankingowa - bez „schetynówki”
dla gminy Czersk


17 września zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (edycja 2019) – tzw. „schetynówek”. Dofinansowanie w ramach programu, w skali kraju, wynosić będzie 1,1 mld zł, z czego dla województwa pomorskiego - 60 147 764 zł.

W BIP Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się już wstępna lista rankingowa wniosków (dofinansowanie na rok 2019). Przypomnijmy, gmina Czersk starała się o dofinansowanie przebudowy ul. Dworcowej w Czersku. Według założeń miała się tam pojawić nowa nawierzchnia ulicy, chodników, miejsca postojowe, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zasilanie kablowe - podziemne budynków, miały też zniknąć słupy energetyczne. Założono, że zadanie ma kosztować ok. 4,3 mln zł, wkład samorządu – 2,35 mln zł, dofinansowanie 1,94 mln zł.

Okazuje się jednak, że według wstępnej listy rankingowej gmina Czersk nie otrzyma wsparcia. Samorząd uzyskał 25 punktów i znalazł się na 39 pozycji (drogi gminne). Zobacz listę – TUTAJ.
Przypomnijmy, dofinansowanie (drogi gminne) mają otrzymać najlepiej punktowane zadania – z zestawienia (wartość inwestycji) wynika, że ok. pierwszych dwadzieścia na wspomnianej liście.

Gmina Czersk może jeszcze złożyć odwołanie do komisji oceniającej wniosek.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.