27-02-18
Gm. Czersk. Wybory coraz bliżej...
Zbigniew Bieliński: Wydaje mi się, że nie wystawimy własnego kandydata na burmistrza

Wybory samorządowe dopiero jesienią jednak już teraz poszczególne ugrupowania sporządzają listy kandydatów na radnych oraz wskazują osoby, które mają ubiegać o stanowisko burmistrza Czerska.

Zapytaliśmy radnego Zbigniewa Bielińskiego, który w poprzednich wyborach startował z KWW Porozumienie Czerskie, o plany ugrupowania.  Radny wyjaśnia, że prawdopodobnie, tak jak w poprzednich wyborach, Porozumienie Czerskie nie wystawi kandydatów na radnych we wszystkich okręgach w gm. Czersk.

- Moim zdaniem powinniśmy iść w bloku z inną formacją, tym bardziej, że w naszej gminie nie będzie już jednomandatowych okręgów wyborczych. Jest mało prawdopodobne, że obsadzimy samodzielnie wszystkie okręgi. Wydaje mi się, że nie wystawimy również własnego kandydata na burmistrza. Nie jest wykluczone udzielenie poparcia dla Jolanty Fierek, która chce ponownie ubiegać się o stanowisko Burmistrza Czerska. Jeszcze jest za wcześnie na takie deklaracje. Odpowiednie decyzje w tej sprawie zostaną podjęte kolegialnie wśród członków naszego ugrupowania – zapowiada radny Zbigniew Bieliński.  

Przypomnimy, w poprzednich wyborach samorządowych z ramienia KWW Porozumienie Czerskie o stanowisko burmistrza Czerska ubiegał się Marek Grzonka z Czerska. Marek Grzonka informuje teraz, iż nie zamierza startować w wyborach. Nie będzie ubiegał się również o mandat radnego.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.