27-05-18
Czersk. UTW Czersk
Wycieczka na Majorkę

W dniach 11 – 20 maja 2018 r. kilka słuchaczek UTW oraz znajomi – 22 osoby , udały się autokarem z zaprzyjaźnionym Biurem Turystycznym „HUBTUR” ze Szczecina na wycieczkę na Majorkę.

12 maja wieczorem dotarliśmy do Tulonu. Nocna podróż promem trwała 10 godz., noclegi  w kajutach, trochę  bujało, był sztorm. Rano dotarliśmy do portu w Alcudii i rozpoczęliśmy zwiedzanie.

Rozpoczęliśmy od stolicy Palma, gdzie zwiedzaliśmy przepiękne miasto. Udaliśmy się do Castell de Bellwer „Zamku Pięknego Widoku”  położonego 140 m n.p.m. z którego można oglądać przepiękną panoramę metropolii.

Następnego dnia udaliśmy się do Valdemossy, gdzie schronił się ze swoją miłością nasz wirtuoz  Fryderyk Chopin. Zwiedziliśmy miejsce w którym przebywał i wysłuchaliśmy krótkiego koncertu. Zwiedziliśmy dawny klasztor Kartuzów i przyległe ogrody. Spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami, gdzie zobaczyliśmy XIII wieczny kościół św. Bartłomieja. Port Andrux jest położony u stóp gór , wielokrotnie był inspiracją dla pejzaży malarzy.  Przejazd przez góry Traumautana , niezapomniane widoki. UNESCO te góry wpisało na listę Światowego Dziedzictwa.

Kolejny dzień udaliśmy się do Porto Cristo - zobaczyliśmy jaskinie kresowe i wysłuchaliśmy 15 minutowego koncertu muzyki klasycznej na jeziorze Martel. Nasz przewodnik Bartek zawiózł nas do Manacor do fabryki pereł. Po zapoznaniu się z produkcją pereł robiliśmy zakupy w przyzakładowym sklepie. Perły z tej fabryki noszą najsłynniejsze kobiety świata oraz... uczestniczki tej wycieczki. Na zakończenie zwiedzania odwiedziliśmy winiarnię i degustowaliśmy wina tam produkowane.

Przed południem  jednego dnia wolnego wybraliśmy się na rejs statkiem. Obejrzeliśmy przepiękne zakątki Majorki od strony morza. Widoki zapierały dech w piersiach.  Po południu i cały następny dzień  mieliśmy czas na opalanie, spacery,  zakupy itp.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Cap de Formentol – najdalej na północ wysunięty przylądek Majorki. Przejazd pięknymi górskimi serpentynami to niezapomniane przeżycie.

Zakwaterowani byliśmy w Sillot przepiękne plaże, hotel położony blisko morza.  Warto było trochę potrudzić się podczas podróży. Do zobaczenia na następnej wycieczce.

Studentka UTW Czersk
Maria Brzezińska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.