1-04-19
Gm. Czersk. Muzeum Emigracji w Gdyni
Wycieczka z Programu KoderJunior

W dniu 20 marca br. w ramach Projektu KoderJunior - Szkoła Mistrzów Programowania, odbyła się wycieczka klas pierwszych i trzeciej Szkoły Podstawowej w Łęgu do Muzeum Emigracji w Gdyni, które znajduje się w samym środku portu.

Wspomniane muzeum przedstawia historię we współczesnym wydaniu. Znajduje się tam wystawa stała, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Ekspozycja pozwala poczuć i zrozumieć z czym wiązał się wyjazd, pokazuje jak wyglądała morska podróż pasażerów III klasy od zaokrętowania, przez oceaniczny rejs – zarówno na, jak i pod pokładem, po procedurę imigracyjną na słynnej Wyspie Ellis w USA.

Wśród wielu atrakcji nasi uczniowie zapoznali się z kilkumetrową, multimedialną instalacją globu, poświęconą polskiej obecności na świecie, zobaczyli projekt Batory w budowie – w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Grupa pierwsza zwiedzała wystawę wraz z opiekunami. Natomiast grupę drugą edukator animował, angażując ją w kreatywne zadania wymagające aktywnego zwiedzania, poszukiwania i analizowania informacji, spoglądania na opowiadane historie z wielu perspektyw. Po godzinie nastąpiła zamiana.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald`s w Starogardzie Gdańskim, gdzie uczniowie posilili się frytkami, nuggetsami, musem owocowym oraz wodą w zestawie Happy Meal z zabawką. Uśmiechnięci, z pełnymi brzuszkami, wróciliśmy do autokaru. Około godziny 16.30 zakończyliśmy swoją podróż w szkole.

ZS Łąg

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.