19-06-18
Region.
Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu imprezy
Wygrana walka Szczukowskiego

Reprezentacja Mazowsza w której gościnnie wystąpił wychowanek Boxing Team Chojnice Piotr Szczukowski (mieszkaniec gm. Czersk), zremisowała w towarzyskim meczu boksu olimpijskiego z kadrą Tel Awiwu 8-8.Polsko - izraelskie starcie odbyło się na warszawskim Mokotowie, a pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie.   |  fot. polsatsport.pl (Na zdjęciu m.in. Piotr Szczukowski - drugi z prawej).

Z polskiej ekipy bardzo dobrze zaprezentowali się Jessica Żelazko, Kinga Szlachcic oraz Piotr Szczukowski. Oni wygrali swoje walki, reszta musiała uznać wyższość zawodników przyjezdnych. Co ciekawe w kadrze gości wystąpiło kilku czołowych bokserów amatorskich w Izraelu.

Na sali Ośrodka Sportu i Rekreacji na Mokotowie zasiadło wiele znanych twarzy polskiego boksu. Można było spotkać m.in. Grzegorza Skrzecza, Ewę Brodnicką czy też Stanisława Łakomca, który był jednym z pierwszych trenerów Andrzeja Fonfary.

Inicjatywa taka, jak mecz Polska - Izrael to kolejny krok w stronę odrodzenia polskiego boksu olimpijskiego, który od wielu lat nie stoi na najwyższym poziomie. Organizatorzy zapowiadają kolejne tego typu imprezy.

mat. polsatsport.pl

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.