10-10-20
POMORSKIE. 2019 rok. Nadmierna prędkość - 34,6% wszystkich wypadków śmiertelnych
Wyjeżdżasz na weekend? Spodziewaj się kontroli policji

W najbliższą niedzielę, 11 października na drogach naszego województwa pojawi się większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy ruchu drogowego wyposażonych w ręczne mierniki prędkości.


Na terenie województwa pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”.   |  fot. KPP


Celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Prosty odcinek drogi jednojezdniowej dwukierunkowej. Dobre warunki atmosferyczne, popołudnie, piątek lub poniedziałek. W takich okolicznościach najczęściej dochodzi do wypadków. W teoretycznie doskonałych warunkach, kierowcy przeceniają swoje umiejętności, przekraczają dopuszczalną prędkość.

Na polskich drogach w roku 2019 z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 6298 wypadków w których zginęło 770 osób, co stanowi 34,6% wszystkich wypadków śmiertelnych. Nadmierna prędkość nieustannie jest główną przyczyną tragedii na drogach.

Policjanci zastosują taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Oznacza to, że po minięciu masztu z fotoradarem lub patrolu, będzie można spotkać następny. W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.