5-03-19
Gm. Czersk. „Przede wszystkim trzeba chcieć wyjść z domu”
Wyjść naprzeciw potrzebom seniorów

Członkowie Gminnej Rady Seniorów w Czersku spotkali się dzisiaj (5.03.) z pełnomocnikiem Burmistrza Czerska ds. Osób Niepełnosprawnych i Polityki Senioralnej Jolantą Lipską. Omówiono plany i potrzeby osób starszych.

Ważnym zadaniem i pierwszym elementem współpracy CzRS z pełnomocnikiem jest stworzenie ankiety dotyczącej potrzeb, poprawy życia i poszerzania kontaktów międzyludzkich seniorów. Arkusz będzie można pozyskać w instytucjach organizacyjnych gminy oraz na stronach internetowych. Być może do akcji włączą się uczniowie i członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Czersku. Na spotkaniu analizowano dotychczasową aktywność w klubach seniora oraz instytucjach je wspierających. Omówiono kwestię utworzenia ogólnopolskiej i lokalnej karty seniorów. Sugerowano pozyskiwanie partnerów, dzięki którym możliwe byłoby uzyskiwanie korzystnych rabatów m.in. w sklepach. Ważną kwestią jest współpraca z Wojewodą Pomorskim oraz Starostwem Powiatowym w Chojnicach, a także organizacjami i instytucjami występującymi na terenie gminy Czersk.

Zachęcamy do kontaktu z członkami Czerskiej Gminnej Rady Seniorów (tel. 52 395 48 62 – Biuro Rady Urzędu Miejskiego w Czersku) oraz Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych i Polityki Senioralnej (tel. 52 398 88 12).

„Przede wszystkim trzeba chcieć wyjść z domu, zdobywać nowe umiejętności i rozwijać pasje, przekazywać innym zdobytą już wiedzę, a także poszerzać krąg przyjaźni….” – spotkanie podsumowali seniorzy. 

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.