11-12-19
Gm. Czersk. Głosowanie poprzedziła gorąca dyskusja. Radny mówił o zbójach
Wzniesienie pomnika – obelisku
upamiętniającego Braci Gnacińskich


Przyjęcie uchwały w sprawie wzniesienia pomnika – obelisku upamiętniającego Braci Gnacińskich – przy jeziorze Świdno (z inicjatywy burmistrza Czerska) poprzedziła na wczorajszej (10.12) sesji gorąca dyskusja. Pojawiły się na sali głosy niezadowolenia.

WIDEO (cz II) – od 21:37 do końca:

Radny Zenon Konefka po wystąpieniu zaproszonego na sesję księdza proboszcza czerskiej parafii Zbigniewa Straszewskiego (wypowiedź księdza o braciach Gnacińskich, wideo - od 24:10), mówił do zebranych, że bracia Gnacińscy nie są godni, aby ich upamiętnić (wypowiedź radnego wideo - od 34:48). Stwierdził, że posiada m.in. informacje od swoich przodków (skrzywdzonych przez Gnacińskich) o ich zbójeckiej działalności.

Ostatecznie po wniosku, który złożył radny Maciej Deja (wniosek dotyczył usunięcia imion braci Gnacińskich z treści napisu na tablicy i pozostawienia samego nazwiska) radni przyjęli uchwałę w sprawie wzniesienia pomnika – obelisku (zobacz wynik głosowania – TUTAJ).

WIDEO (cz II) – od początku do 4:45:

(red)

Zobacz projekt uchwały, przed poprawką wniesioną przez radnego Macieja Deję - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.