6-06-20
Powiat chojnicki. Parking płatny całą dobę przez siedem dni w tygodniu
Za brak ważnego bileciku kara wynosi 95 zł

Od środy (3.06.) przy chojnickim starostwie powiatowym i urzędzie Gminy Chojnice parking jest płatny. Rozwiązanie to ma wymóc większą rotację pojazdów i zapewnić petentom miejsce do pozostawienia samochodu na czas załatwiania spraw w urzędach.


Parking przy starostwie i urzędzie gminy płatny jest całą dobę przez siedem dni w tygodniu.   |  fot. A. Zajkowska

Na płatnym parkingu, obsługiwanym przez firmę APCOA Parking z Warszawy, 30 min postoju kosztuje 1 zł. Kolejne pół godziny to dodatkowe 2 zł. Pierwsza godzina parkowania to 3 zł. Tyle samo zapłacimy za każde następne 60 min postoju.

Ustawiona przy parkometrze tablica informuje także, że opłata za brak ważnego bileciku, karty parkingowej lub nieupoważniony postój w strefach G i S (zarezerwowanych dla urzędników gminy i starostwa) wynosi 95 zł. Abonament dla pracowników urzędów to 50 zł miesięcznie

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.