15-07-19
Gm. Czersk. Komentarz radnego Daniela Szpręgi

Zakup działki pod budowę przedszkola w Łęgu

Burmistrz Czerska wydał zarządzenie w sprawie wykupu działki w Łęgu na rzecz gminy Czersk. Wykup ma związek z planowaną realizacją inwestycji – tj. budowy nowego przedszkola w tej miejscowości – zobacz zarządzenie: TUTAJ

Komentarz radnego Daniela Szpręgi do decyzji o zakupie w/w działki:

„Myślę, że zakup działki pod budowę nowego przedszkola w Łęgu przy ul. Kościelnej to bardzo dobra informacja dla Mieszkańców Łęga i sąsiednich sołectw. Wreszcie Pan burmistrz zadziałał jak należało, czyli wsłuchał się w głos Mieszkańców i podjął właściwe działania aby dokonać wykupu nieruchomości, na której zapewne powstanie piękny, funkcjonalny obiekt wraz z placem zabaw i parkingiem. Cieszę się tym bardziej, że na temat przedmiotowej działki w Łęgu odbyła się długa i dość burzliwa dyskusja na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Czersku.

Niestety mniej szczęścia mają Mieszkańcy Czerska, gdzie burmistrz podjął moim zdaniem niedobrą decyzję dotyczącą rozbudowy Przedszkola nr 1 o żłobek dla ok 100 dzieci przy ulicy Chojnickiej w Czersku. W tym przypadku nowy, wolnostojący  obiekt mógł zostać wybudowany w bezpiecznej lokalizacji na zakupionej przez gminę kilka lat temu działce przy Alei 1000-lecia. A tak powstaje projekt żłobka, który jeszcze bardziej skomplikuje ruch samochodowy w okolicach przedszkola sąsiadującego z drogą krajową nr 22.

Daniel Szpręga
Radny Rady Miejskiej w Czersku”


Interpelację w sprawie działki składał również radny Stanisław Pozorski – zobacz TUTAJ

Poprosiliśmy urząd miejski o odniesienie się do kwestii podnoszonych w komentarzu radnego.
Informację w sprawie działki czerski urząd przedstawia - TUTAJ

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.