4-06-19
Gm. Czersk. Dzień Dziecka w Gotelpiu
`Zaprowadźmy nową modę, od dziś pijmy czystą wodę!`

Jak co roku, tak i w tym obchody  Dnia Dziecka w szkole w Gotelpiu zostały połączone z działaniami profilaktycznymi.  Uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale również dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat wody i jej roli w organizmie człowieka.

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu: „Żyj zdrowo i bezpiecznie” brzmiało: „Zaprowadźmy nową modę, od dziś pijmy czystą wodę!”. Każdy z uczniów w dniu 31.05.2019, zamiast plecaka z książkami, przyniósł butelkę czystej wody, którą w przeciągu dnia wypił.

To radosne świętowanie zaczęło się od prezentacji multimedialnej, dotyczącej podejmowanych działań z zakresu promocji zdrowia. Po części teoretycznej przyszedł czas na egzamin. Tu każdy mógł się wykazać wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, udzielania pierwszej pomocy, znajomości numerów alarmowych i znaczenia wody w życiu  człowieka. 

Okazało się, że w kategorii  klas „0” – IV niepokonani byli uczniowie z klasy I  i oni zgarnęli wszystkie nagrody. Ciekawe książki z pięknymi ilustracjami otrzymali:

Martyna Słomińska i Maja Węsierska – udzieliły 100% poprawnych odpowiedzi,

Fabian Kiełpiński i  Ania Narloch –  uzyskali wynik o 1% niższy niż zwycięzcy.

W kategorii klas V – VIII pierwsze miejsce zajął uczeń z klasy VII- Bartek Brzeziński, jako drugi uklasyfikował się Mateusz Radomski z klasy VIII, a trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennice z klasy VIII, tj. Karolina Filas i Julia Żychska.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę. Uczniowie i nauczyciele przystąpili do bicia rekordu szkoły w tańcu.  Tym razem 109 osób zatańczyło belgijkę. Cieszy fakt, że wszyscy chcieli dołączyć do wspólnego kółka. Takie działania, nie tylko integrują społeczność szkolną, ale także zachęcają do aktywności. Po tym wyczerpującym przedsięwzięciu nastał czas na relaks i chwilę wspomnień. Doskonale do tego nadawał się pokaz zdjęć z wycieczki na południe Polski. Chwila wspomnień wprowadziła w nostalgię niejednego oglądającego.

Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, uśmiechu na co dzień, pogody ducha i wielkiej radości z małych codziennych sukcesów.

(mat. SP Gotelp)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.