7-03-20
Powiat chojnicki. Rozszczelnienie dystrybutora z gazem na stacji benzynowej
Zatankował gaz i ruszył, zapomniał odłączyć wąż...
Interweniował komendant chojnickiej straży pożarnej

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (6.03.) na stacji benzynowej przy ulicy Bytowskiej w Chojnicach. Około godz. 22.00 gaz tankował tam kierowca, który ruszył nie wyciągając węża z wlewu. Doprowadził tym samym do rozszczelnienia dystrybutora, z którego w wyniku urwanego przewodu zaczął wydobywać się gaz.


Do groźnego zdarzenia doszło wieczorem na stacji benzynowej przy ulicy Bytowskiej. Na miejscu, jako pierwszy interweniował komendant straży pożarnej w Chojnicach.   |  fot. KP PSP Chojnice

Szczęściem w nieszczęściu było, że akurat, prywatnie, przejeżdżał tamtędy Błażej Chamier Cieminski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Zawodowy strażak natychmiast zgłosił zdarzenie do odpowiednich służb.

Sam przystąpił do zlokalizowania zaworu przy butlach z gazem, które znajdowały się w odległości kilkudziesięciu metrów od dystrybutorów. - Zamknąłem zawory na sieci przesyłającej gaz LPG do dystrybutora. Po około 1 minucie od zamknięcia zaworów przy butlach wyciek gazu z dystrybutora ustąpił. Po przyjeździe zastępów straży pożarnej i policji zabezpieczono stację i przeprowadzono pomiary na obecność stężenia wybuchowego - mówi Błażej Chamier Cieminski.

Po zlikwidowaniu wycieku, zmierzono stężenie gazu na stacji i w okolicy, mierniki nie wykazały zagrożenia.

Anna Zajkowska
Fot. KPPSP Chojnice


Około godz. 22.00 kierujący osobowym daewoo (zdjęcie), po zatankowaniu gazu, ruszył i... wyrwał wąż z dystrybutora doprowadzjąc do jego rozszczelnienia.





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.