6-04-20
Gm. Czersk. Demolował mieszkanie i groził pozbawieniem życia
Zatrzymany awanturnik z Czerska posiadał narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku interweniowali wobec agresywnego 17 – latka, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli narkotyki. Mężczyzna był bardzo pobudzony. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili od kogo młody mężczyzna kupił środki narkotyczne. Policjanci zatrzymali także tego mężczyznę i zabezpieczyli w jego mieszkaniu schowane środki odurzające. Teraz 17 i 18-latek odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj (5 kwietnia) policjanci zostali wezwani na interwencję przez matkę agresywnego mężczyzny, który demolował mieszkanie i groził pozbawieniem jej życia. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali pobudzonego 17-latka. Jak tylko weszli do pokoju młodego mężczyzny poczuli zapach marihuany.

W trakcie interwencji policjanci zabezpieczyli środki odurzające, które 17-latek miał schowane w pojemniku na pościel. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci zbadali zabezpieczone środki odurzające. Wynik wskazał, że jest to marihuana.  Policjanci założyli także niebieską kartę.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili kolejnego mężczyznę, który najprawdopodobniej sprzedał 17-latkowi narkotyki. W mieszkaniu tego mężczyzny  policjanci również zabezpieczyli środki narkotyczne. 18-letni mieszkaniec gminy Czersk trafił do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone czynności oraz zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów 17-latkowi. Wczoraj mieszkaniec Czerska został przesłuchany. Dzisiaj zarzuty usłyszy również  starszy z zatrzymanych. W najbliższym czasie oboje staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.