17-10-19
Czersk. XIX Dzień Papieski
Zbiórka w Czersku na fundusz stypendialny
Dzieła Nowego Tysiąclecia - podsumowanie

Człowieka trzeba mierzyć miarą serca. Jan Paweł II

W niedzielę 13 października odbył się XIX Dzień Papieski. Tegorocznym  hasłem było wezwanie Jezusa skierowane przez Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym do śpiących apostołów „Wstańcie, chodźmy!”, będące zarazem tytułem książki Jana Pawła II wdanej w 2004 roku.

Tego dnia w Polsce przeprowadzana jest zbiórka na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Dzień Papieski stał się ponadto otwarciem roku obchodów 100- tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czersku po raz kolejny włączyli się w zbiórkę publiczną na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia. W akcji kwestowało 40 uczniów. Zbiórka przebiegała w spokojnej i miłej atmosferze, której towarzyszyła piękna pogoda. Mieszkańcy Czerska byli bardzo hojni, gdyż udało nam się zebrać 2548 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w przeprowadzenie tegorocznej zbiorki.

B. Gąsiorowska
SP 2 Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.