24-04-20
Czersk. Sprawa jest rozwojowa
Zdemolowane mieszkania w Czersku
– na razie pięć osób z zarzutami


Wracamy do sprawy zdemolowania dwóch mieszkań komunalnych przy ul. Transportowców w Czersku przez grupę zamaskowanych osób. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę i niedzielę. Temat podejmowaliśmy – tutaj.

W w/w sprawie śledztwo prowadzi chojnicka prokuratura. Przedstawiono już zarzuty pięciu mężczyznom z terenu powiatu chojnickiego. W stosunku do trzech został złożony wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego, jednak Sąd Rejonowy w Chojnicach go odrzucił.  Ma być zastosowane poręczenie majątkowe lub dozór policyjny. Śledczy rozważają ewentualne złożenie zażalenia na decyzję sądu.

Zarzuty dotyczą zniszczenia mienia, stosowania gróźb karalnych, narażenia na niebezpieczeństwo wybuchu (rzucano też petardy i race). Mężczyznom grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Według chojnickiej prokuratury ich działania miały charakter występku chuligańskiego, działali bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.