15-02-21
Gm. Czersk. Zderzenie pojazdów, trasa Czersk - Gutowiec
Policjanci pracowali na miejscu
zdarzenia drogowego – wstępne ustalenia


Policjanci z Chojnic i Czerska pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (14.02) popołudniu na krajowej 22 pomiędzy Gutowcem, a Czerskiem. W zderzeniu dwóch pojazdów ucierpiał kierowca forda oraz pasażerka volvo, oboje z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego.


Po otrzymaniu informacji o wypadku na drodze krajowej nr 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach natychmiast skierował tam funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz pozostałe służby ratownicze.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierowca forda wykonując manewr skrętu w lewo nie upewnił się, czy żaden pojazd jadący za nim nie podjął w tym czasie manewru wyprzedzania w wyniku czego doszło do zderzenia z samochodem marki Volvo. Kierującego fordem oraz pasażerkę z drugiego pojazdu z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Kierujących przebadano na zawartość alkoholu byli trzeźwi. Na szczęście obrażenia nie były na tyle poważne, żeby zakwalifikować to zdarzenie jako wypadek drogowy. W związku z tym na sprawcę kolizji nałożono mandat karny, a także na jego konto trafi 6 punktów karnych.

W związku z tym zdarzeniem droga krajowa nr 22 , na odcinku Chojnice-Czersk została zamknięta. Sprawne działania policjantów i służb ratowniczych na miejscu wypadku, koordynowane przez dyżurnego policji w Chojnicach pozwoliły w niedługim czasie odblokować zamkniętą drogę.

Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Rozwaga i wyobraźnia, a przede wszystkim zdrowy rozsądek przyczyni się do tego, że bezpiecznie dotrzecie do celu Waszej podróży.

KPP Chojnice

 

Więcej zdjęć - TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.