21-05-19
Powiat chojnicki. Dachowało auto prowadzone przez mieszkańca gm. Czersk
Zderzenie śmieciarki z osobówką na berlince

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś (21.05) rano na berlince w obrębie skrzyżowania z drogami prowadzącymi do Nowej Cerkwi i Krojant.

Policja informuje, że jadący drogą krajową nr 22 - od strony Chojnic – kierujący volkswagenem touranem, mieszkaniec gm. Czersk, wykonywał prawidłowy manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego. W trakcie tego manewru ciężarówka uderzyła w auto osobowe, skręcając w lewo, w drogę do Krojant. W konsekwencji volkswagen przewrócił się, a następnie dachował, zatrzymując się na boku.

Mieszkaniec gm. Czersk trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Szofer ciężarówki (śmieciarki) został ukarany mandatem w wysokości 450 zł i 6 punktami karnymi. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

(red)
Fot. https://twitter.com/KP_PSP_Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.