1-10-20
Czersk. Zebranie Osiedla „Tucholskie”
Uwagi mieszkańców - brak oświetlenia, sprzątanie parku, płynności na skrzyżowaniu, wodociąg. Modernizacja drogi, podział środków

Zebranie Osiedla nr 4 "Tucholskie" odbyło się wczoraj (30.09) w sali GCK w Czersku.
Wszystkich obecnych powitał przewodniczący Werner Śpica, witając również zastępcę burmistrza Bogumiłę Ropińską, przewodniczącego Rady Miejskiej w Czersku Krzysztofa Przytarskiego, naczelnika wydziału inwestycji i infrastruktury Przemysława Blocha oraz radnych Daniela Szpręgę i Piotra Kosobuckiego, który pełni też funkcję wiceprzewodniczącego RM.


Spotkanie poprowadził Krzysztof Przytarski. Werner Śpica przedstawił sprawozdanie z okresu między zebraniami – wykonano m.in. nowe punkty świetlne oraz ułożono chodnik na 288 m przy ulicy Łosińskiej, utwardzono ulicę Wyzwolenia oraz Gajową. To kilka z zadań, które zostały zrealizowane na terenie osiedla.

Podział funduszu w roku kolejnym:
- 23 800,00 zł budowa chodnika na ulicy Łąkowej
- 25 500,00 zł modernizacja ulicy 60-lecia
- 500,00 zł odnowa przystanków autobusowych przy ulicy Tucholskiej
- 728,00 zł współorganizacja imprez
- 250,00 zł współorganizacja imprez sportowych (festyn sportowy, biegi rodzinne)
Łączna kwota - 50 778,00 zł.

W wolnych wnioskach zgłaszano problem braku oświetlenia - od czerskiego LO przez Park Borowiacki, niedokładnego sprzątania tego odcinka i dalszej trasy w parku przez pracowników AZK oraz problem mieszczącego się tam mostku, który jak oceniono - już długo nie posłuży. Prawdopodobnie w 2021 roku remontu doczeka się fragment drogi wojewódzkiej - od skrzyżowania obok Gminnego Centrum Kultury do skrzyżowania z Tucholską – drogowcy mają położyć na jezdni nową nakładkę bitumiczną.

Mieszkańcy wspominali również o problemie braku płynności przez skrzyżowanie przy miejscowej remizie OSP. Według nich czas na światłach powinien zostać wydłużony ponieważ w godzinach szczytu tworzą się tam ogromne korki sięgające budynku GCK, a niecierpliwi skracają sobie drogę przez teren straży pożarnej. - "Na zielonym świetle zdążą przejechać dwa trzy samochody" – informowano.
Wodociąg na ulicy Długiej – w tym temacie odpowiedzi udzielał Przemysław Bloch informując, że pierwsze prace zostały wykonane w 2016 roku, kolejne - na dalszym odcinku - rozpoczną się już niebawem, ponieważ wykonawcę obowiązuje termin zakończenia inwestycji upływający z końcem listopada.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.