15-09-19
Gm. Czersk. Mieszkańcy podzielili pieniądze
Zebranie w Klaskawie

12 września w ramach odbywających się w gminie Czersk zebrań spotkali się mieszkańcy Sołectwa Klaskawa. Podzielony został budżet jednostki pomocniczej, która w 2020 roku dysponować będzie kwotą 18.907 zł.  

5.000 zł zostanie przeznaczonych na modernizację dróg poprzez ułożenie płyt Yomb w miejscowości Struga, 2.907 zł na wyposażenie świetlicy wiejskiej, 2.500 zł na zakup toalety przenośnej TOI-TOI,  2.000 zł na wyposażenie i utrzymanie boiska sportowego (zkup paneli do ogrodzenia oraz ich montaż), 2.000 zł na poprawę estetyki w sołectwie (zakup drewnochronu, żyłki, łopat, pędzli itp.), 4.500 zł na promocja walorów gminy (organizacja festynu, Dnia Dziecka, Bal Karnawałowy itp.).

Zebranie ustaliło wydatkowanie środków zgodnie z powyższą propozycją - rady sołeckiej i sołtysa. Zgłoszone pomysły jednego mieszkańca w sprawie przeznaczenia funduszy sołeckich na sfinansowanie porad lekarza, który miałby przyjmować pacjentów w świetlicy oraz wyjazdów do kina i teatru, nie zyskały akceptacji zebrania w Klaskawie.

Podczas spotkania sołtys Jacek Grzella poinformował mieszkańców o zdobyciu pierwszego miejsca w potyczkach sołeckich podczas Dożynek Gminnych. Nagroda – bon w wysokości 500 zł – będzie przeznaczona na wyposażenie świetlicy wiejskiej. Ekipa reprezentująca na dożynkach Sołectwo Klaskawa otrzymała brawa od mieszkańców.

Kolejne zebrania w gm. Czersk – zobacz terminarz (TUTAJ)

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.