21-08-19
Powiat chojnicki. Wsparcie finansowe w realizacji największego projektu "deszczowego" w województwie pomorskim
Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Chojnic

Po spotkaniu burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem jest zielone światło dla budowy zachodniego obejścia miasta, a więc nowej obwodnicy Chojnic. To nie jedyny temat poniedziałkowego (19.08) spotkania w Gdańsku.


W poniedziałek burmistrz Arseniusz Finster gościł u marszałka województwa Mieczysława Struka.   |  fot. facebook

- Z marszałkiem poruszyliśmy dwa bardzo ważne tematy dotyczące Chojnic. Pierwszy to budowa tzw. zachodniego obejścia. Marszałek zapalił zielone światło dla realizacji studium wykonalności i już prawie gotowego projektu w nowej perspektywie unijnej.

- Daje to nam szansę na unijne finansowanie tego przedsięwzięcia. Drugi temat to deszczówki - miasto otrzyma wsparcie finansowe w realizacji największego projektu "deszczowego" w województwie pomorskim. Decyzje zapadną na przełomie roku - informuje burmistrz Arseniusz Finster.

(red)
Fot. FB Arseniusz Finter

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.