3-02-20
Czersk. Podsumowanie
Zimowisko w SP1

W zimowisku zorganizowanym jak co roku w Szkole Podstawowej nr 1 przez Stowarzyszenie Przyjaciół „Jedynki” wzięło udział 30 dzieci z różnych środowisk. Przebiegało ono pod hasłem „Zdrowo i kolorowo”. Celem zajęć podczas półkolonii było rozwijanie pasji, kształtowanie nawyku zdrowego stylu życia, budowanie przyjaznych stosunków między uczniami, przestrzeganie zasad obowiązujących w zabawach oraz kształtowanie umiejętności wyrażania swoich myśli i uczuć.

Pierwszego dnia dzieci stworzyły i omówiły zasady panujące podczas wypoczynku zimowego. Później miały możliwość tworzenia algorytmów w programie  Scratch pod czujnym okiem pani Ewy Bonkowskiej oraz pani Ewy Rutkowskiej. We wtorek dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez panią psycholog Justynę Kornaś oraz pedagog Luizę Bieszke-Wolf. Na początek wyświetlono film „W głowie się nie mieści”, następnie uczniowie rozwiązywali kalambury i test wiedzy o emocjach. Na zakończenie dnia dzieci miały okazje pokazać swoje talenty, co chętnie uczyniły. Kolejnego dnia pojechaliśmy do kina do Starogardu Gdańskiego na film pt. „Urwis”. Bajka ta była pełna przygód i wyszczekanego humoru o psie z wyższych sfer, który musi się nauczyć żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów. W czwartek dzieci zmierzyły się w zawodach sportowych na sali gimnastycznej. Po zawodach sportowych uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach o zdrowym odżywianiu, natomiast uczniowie klas IV-VIII pracowali nad tematem związanym z czynnym i biernym paleniem papierosów, a także jego wpływie na nasze życie. Na zakończenie dnia starsze dzieci przygotowały warzywną sałatkę na piątkowe śniadanie. Wielką frajdą i podsumowaniem wspaniałego, a zarazem aktywnego wypoczynku był wyjazd w piątkowy poranek na basen, podczas którego uczniowie relaksowali się w jacuzzi i sprawdzali swoje umiejętności pływackie.

Przez cały tydzień zimowiska dzieci miały serwowane pyszne śniadania i obiady w szkolnej stołówce.

Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani upominkami. Żałowali, że tydzień tak szybko i niepostrzeżenie upłynął. Byli wdzięczni wychowawcom, którzy zajmowali się nimi w ramach wolontariatu, a także Stowarzyszeniu Przyjaciół „Jedynki”, dzięki któremu zostały pozyskane środki na zorganizowanie tak wspaniałego wypoczynku.

SP 1 w Czersku

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.