21-01-20
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
ZIMOWISKO W ZESPOLE SZKÓŁ W RYTLU

Ferie zimowe to czas wolny od nauki. Aby spędzić go ciekawie i pożytecznie  Zespół Szkół w Rytlu we współpracy ze Stowarzyszeniem „Naszym Dzieciom” zorganizował wiele atrakcyjnych zajęć, które trwały od 13.01.2020 r. do 17.01.2020 r. w pierwszym tygodniu ferii.

Na ich realizację pozyskano środki z Gminy Czersk oraz Stowarzyszenia. Hasło przewodnie wypoczynku – „Bliżej siebie – dalej od alkoholu” przyświecało zaplanowanym pogadankom i prelekcjom prowadzonym przez psychologa, policjanta i strażaków. Opiekę nad dziećmi w formie wolontariatu sprawowali miejscowi nauczyciele. Z zimowiska skorzystało w tym roku 45 uczniów z klas I-VI.

Tydzień obfitował w wiele niesamowitych wrażeń i atrakcji. Każdego dnia uczniowie mieli zaplanowane ciekawe zajęcia. Pierwszego dnia były w kinie, gdzie obejrzały film pt. „Urwis”. Dużą radość sprawił dzieciom dzień, w którym przybyła do szkoły pani instruktor tańca „Esta Fiesta” i porwała wszystkich do zabawy w rytm muzyki latynoamerykańskiej. Nie zabrakło też zajęć sportowych, podczas rywalizacji grup na Kręgielni Mistral w Chojnicach. Wielką popularnością, jak zwykle, cieszył się pobyt na basenie, gdzie pod czujnym okiem ratownika i opiekunów dzieci uczyły się pływać. Na długo zapamiętają ostatni dzień zimowiska w Centrum Zabaw w Chojnicach „Świat Mai”, gdzie mogły bawić się  do woli.

Przez cały tydzień uczestnikom serwowano pyszne obiady w szkolnej stołówce.

Organizatorzy składają podziękowania nauczycielom-wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo oraz umilić ich pobyt na zimowisku, a rodziców odciążyć od codziennych obowiązków.

Zespól Szkól w Rytlu

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.