3-05-21
Gm. Czersk. 39 par
Złote Gody par z gminy Czersk (FOTO)

W zeszłym tygodniu burmistrz Przemysław Biesek-Talewski wręczył parom z gminy Czersk nadane przez Prezydenta Polski medale za długoletnie pożycie małżeńskie.


Wszystkie uhonorowane pary odznaczenia i listy gratulacyjne powinny otrzymać w zeszłym roku. Jednak przez pandemię koronawirusa nie było to możliwe.

Medale udało się wręczyć w zeszłym tygodniu. W sumie, 50-tą rocznicą zawarcia związku małżeńskiego w 2020 roku obchodziło 39 par. Część z nich gościła w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie otrzymała medale od Prezydenta Polski, pamiątkowe legitymacje, list gratulacyjny od burmistrza oraz upominek od gminy Czersk. Uroczystość została podzielona na cztery części i odbyła się w ciągu dwóch dni.

Miłą niespodziankę dla zebranych przygotował Henryk Twardokus, który z tej okazji napisał i odczytał wiersz. Za jego zgodą, na kolejnych częściach jubileuszu, zwrotki odczytał burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.