25-06-18
Czersk. Ksiądz biskup zdecydował
Zmiany personalne w czerskiej parafii

Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna dokonał zmian personalnych w diecezji pelplińskiej. Dekrety będą obowiązywały z dniem 20 sierpnia br.

Z czerskiej parafii odchodzi dwóch księży: Ks. mgr Ariel Januszewski  (posługiwał w Czersku pięć lat) został odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie. 

Natomiast Ks. mgr Damian Kajfasz (posługiwał w Czersku dwa lata) został odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Królowej Polski w Choczewie.

Nowymi wikariuszami w Czersku będą:  Ks. lic. Tomasz Bielicki posługujący wcześniej w parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku oraz Ks. lic. Damian Klajst posługujący poprzednio w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie.

Oficjalne pożegnanie ks. Ariela Januszewskiego i ks. Damiana Kajfasza odbędzie się w czerskim kościele w dniu 15 sierpnia na mszy świętej o godz. 11.00.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.