17-10-18
Czersk. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności
ZNIEWAŻYŁ, GROZIŁ I NARUSZYŁ NIETYKALNOŚC CZERSKICH POLICJANTÓW

Dzisiaj w nocy dyżurny chojnickiej komendy policji odebrał zgłoszenie o agresywnym, pijanym mężczyźnie, który wszczął awanturę w mieszkaniu oraz uderzył kilkakrotnie swoją partnerkę w twarz. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policjantów. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy stał się jeszcze bardziej pobudzony, nie chciał opuścić mieszkania konkubiny, był agresywny i wulgarny. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego siły fizycznej.

Policjanci zatrzymali agresywnego 47-latka, który dalej im groził, wyzywał używając wulgarnych słów, szarpał interweniujących policjantów za mundury. Z uwagi na te okoliczności i zachowanie 47-latka w radiowozie, funkcjonariusze zastosowali wobec mężczyzny specjalny kask chroniący jego głowę.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze jak zawsze w przypadkach kiedy stosowana jest przemoc fizyczna bądź psychiczna wobec osoby najbliższej lub pozostającej w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, sporządzili Niebieską Kartę.

Mieszkaniec Czerska jak wytrzeźwieje najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty znieważenia, naruszenie nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych wobec interweniujących funkcjonariuszy. Niewykluczone, że zarzuty zostaną poszerzone o kolejne przestępstwo związane z przemocą wobec osoby najbliższej.

Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.