18-10-18
Czersk. Przejażdżka transporterem opancerzonym oraz łodzią desantową
Żołnierze szkolili nauczycielki z czerskiego LO

W dniach 1-5 października dwie nauczycielki czerskiego LO, pani Sylwia Rudzińska i pani Paulina Grzywacz, wzięły udział w szkoleniu specjalistycznym prowadzonym przez żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

Organizatorem szkolenia był Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Kurs był skierowany do nauczycieli klas wojskowych z całej Polski i miał na celu podniesienie umiejętności metodycznych i wiedzy merytorycznej z przedmiotów wojskowych.

Na szkolenie składały się zajęcia teoretyczne (m.in. profilaktyka i dyscyplina wojskowa, SERE), poglądowe (obserwacja zajęć, pokaz uzbrojenia i wyposażenia żołnierza) oraz praktyczne (m.in. szkolenie strzeleckie, inżynieryjno-saperskie, medyczne, terenoznawstwo, musztra, wychowanie fizyczne). Jednym z ciekawszych przeżyć była wizyta w Ośrodku Szkolenia Wodnego „Osobowice” i możliwość przejażdżki transporterem opancerzonym oraz łodzią desantową.

Szkolenie zakończyło się uroczystym spotkaniem z Komendantem Centrum płk. mgr. Kazimierzem Łuckim.

LO Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.