6-03-21
Powiat chojnicki. Błażej Żakowski, mieszkaniec pow. chojnickiego
Zostań policjantem! Ty też możesz spełnić
swoje marzenia… Ja już je realizuje!!!


Praca policjanta polega przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję.

W szeregi pomorskiej policji wstąpił absolwent Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach. Odkąd pamięta chciał być strażakiem, jednak już jako dojrzały mężczyzna swoją przyszłość postanowił związać z Policją aby móc dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Szkoła średnia była pierwszym krokiem, aby spełnić swoje marzenie o służbie mundurowej- i udało się. Ty też możesz sięgnąć po swoje marzenie. Dlaczego warto dołączyć do pomorskiego garnizonu Policji?

Praca w służbach mundurowych od zawsze była marzeniem dla tego młodego człowieka, który chciał służyć społeczeństwu. I marzenia się spełniły. Posterunkowy Błażej Żakowski (mieszkaniec pow. chojnickiego) w najbliższych dniach rozpocznie kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Aktualnie młody  adept  wspomaga chojnicką jednostkę Policji w realizacji zadań związanych z koronawirusem oraz poznaje z bliska tajniki pracy w policji. Sam opowiada jak można spełniać swoje plany i marzenia.

-Złożyłem dokumenty, przystąpiłem do egzaminu, zdałam testy sprawnościowe, test wiedzy ogólnej, przeszedłem badania lekarskie oraz rozmowę z psychologiem. I udało się. Już teraz jestem na początku drogi, którą zawsze chciałem dążyć. Już teraz mogę powiedzieć, że praca w policji jest na pewno pracą odpowiedzialną, ambitną i rozwijającą. Pracując w Policji, z ludźmi, stróże prawa spotykają się z ich problemami. Służba w policji uczy empatii. Jest pracą ciekawą i zmienną. Jeśli ktoś czuje potrzebę pomagania innym, to praca w Policji jest właśnie dla niego. Praca policjanta polega bowiem przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. Zachęcam do wstępowania w nasze szeregi.

Posterunkowy Błażej Żakowski jest kursantem i wie, że będzie pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach i już się cieszy, że po zdobyciu doświadczenia zawodowego na kursie podstawowym wróci do swojego powiatu, gdzie będzie pomagał potrzebującym oraz stać na straży prawa.

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia to właśnie jest ta droga, która to zapewni – możesz zostać policjantem.

Ile zarabia policjant? Płaca w policji różni się w zależności od szczebla i zajmowanego stanowiska. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4000 zł.

Służba w policji nie jest łatwa, jednak może przynosić sporo satysfakcji. Funkcjonariusze nie tylko przeciwdziałają łamaniu prawa, ale także pomagają obywatelom w przypadku klęsk żywiołowych. Zawód policjanta jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego, dlatego funkcjonariusze powinni cechować się wysokimi standardami etycznymi i moralnymi.

Dużym plusem pracy policjanta jest też możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, bądź w momencie osiągnięcia 55 roku życia.

Kto może pełnić służbę w Policji? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w Policji może uzyskać szczegółowe informacje na stronie www.pomorska.policja.gov.pl

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.