ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

„Wśród nocnej ciszy Głos się rozchodzi …”

Kolejny rok, rok 2019 zbliża się do końca i przechodzi do historii. Dla jednych był okresem niespodzianek, tych dobrych, ale też i tych gorszych,
dla drugich czasem zwyczajnym, monotonnym.
Tym, którym udało się spełnić swoje cele, mogą trochę zwolnić i cieszyć się z osiągniętych dokonań. A tym, którym się nie udało? Wierzyć, że nadejdzie taki rok, że też będą szczęśliwi.
Okres świąteczny, czas oczekiwania na przyjście na świat tego Najwyższego – to czas na podsumowania, refleksję nad tym co minęło, a co czeka nas w następnym roku, w następnych latach. W tym szybkim tempie życia, czasami chaotycznym, niepoukładanym do końca, nie zapominajmy o drugim człowieku, zagubionym, nie zawsze bogatym, grzecznym. Oni najbardziej potrzebują pomocy, życzliwości i otwartości naszych serc. To puste miejsce
przy wigilijnym stole jest właśnie m.in. dla nich.
Niech na tym stole nie zabraknie zapachu grzybów i ryb, a także innych tradycyjnych potraw spożywanych przy blasku świeczek, czy lampionów zawieszonych na choince, tej prawdziwej, przywiezionej prosto z naszych pięknych lasów.
Spełniajmy nasze marzenia, ale przede wszystkim marzenia drugiego człowieka. Czasem wystarczy jedno słowo, jeden gest, jeden dobry uczynek, a wszyscy będziemy szczęśliwi.

w imieniu czerskich leśników
Ireneusz Bojanowski

 
www.czersk.torun.lasy.gov.pl

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.