14-10-21
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji – o sprawie pisaliśmy TUTAJ
GM. CZERSK. Skakali po dachu karetki w Gutowcu.
17 i 18-latek usłyszeli zarzuty, 16-latek odpowie
przed sądem rodzinnym

Policjanci przedstawili zarzuty trzem nastolatkom, którzy zniszczyli karetkę pogotowia. Wandale skakali po samochodzie, podczas gdy medycy byli u pacjenta. Wiedząc, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu, sami zgłosili się do jednostki Policji. Wkrótce odpowiedzą za przestępstwo. Dwóm starszym podejrzanym grozi 5 lat więzienia, a o dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

W minioną sobotę około godz. 22.00 chojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczonym dachu w karetce pogotowia. Do zdarzenia doszło podczas wizyty medyków u pacjenta. Wszystko wskazywało na to, że wandale skakali po dachu pojazdu służbowego załogi pogotowia. Właściciel oszacował straty na prawie 40 tys. złotych.

Sprawą  od razu zajęli się kryminalni z czerskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze sprawdzali zdobyte informacje, rozmawiali z osobami, które mogą mieć wiedzę o tym zdarzeniu. Informacja o tym, że policjanci szukają sprawców trafiła do lokalnych mediów, policjanci weryfikowali wszystkie informacje, które do nich spływały. Podejrzani wiedząc, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu, sami stawili się do jednostki Policji.

Dwaj mieszkańcy z gminy Chojnice i jeden gminy Czersk usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. 16- latek jako nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym. Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice


Zobacz również:
Śladem naszych publikacji – o zdarzeniu z Gutowca pisaliśmy TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.